Väetis Novatec Classic NPK 12-8-16-3MgO +me 25kg

Saadavus: Laos 10+tk

Kogus:

-
+

34.85

6.97 €/kg

Põhiomadused

Liik

Granuleeritud väetis

Otstarve

Väetised köögiviljadele, Väetised suvelilledele, Väetised viljapuudele ja marjapõõsastele

Sihtgrupp

Väetised universaalsed

Hoida laste eest

Kahjulik ja ärritav

mürgine veeorganismidele

Kirjeldus

Väetis Novatec Classic Npk 12-8-16-3MgO +me originaalne toime põhineb väetises sisalduval ühendil DMPP, mis aeglustab mulda viidud ammooniumlämmastiku üleminekut nitraatlämmastikuks 6 kuni 10 nädala jooksul. Kuigi taimestik omastab põhiliselt nitraatlämmastikku (NO3), võivad nad teatud oludes kasutada taimekasvuks väikeses koguses paralllelselt ka ammooniumlämmastikku (NH4). Taimestik kasutab mulda viidud lämmastikku ühtlasemalt ning ei teki taimetoitainete (lämmastiku) defitsiiti. Praktikas on oluline, et taim oleks varustatud piisava lämmastikuga, sest intensiivsema kasvu korral vajatakse antud toitainet rohkem. Novatec väetisega ei teki nitraatide defitsiiti ega üleküllust, mis on tavaliselt omane traditsioonilisi väetisi kasutades. Pikaajaliselt toimiv kõrgekvaliteediline graanulväetis maasika, vaarika ja teiste marjapõõsaste tasakaalustatud väetamiseks.

Kasutamine

Kasutamine

NOVATEC kompleksväetised on väga sobilikud paljude intensiivkultuuride põhiväetamiseks nagu köögiviljad, kartul, marjad, raps jt. Kulunorm 40-120g/m2.

Koostis ja toimeaine

Koostis ja toimeaine

Väetis Novatec Classic on kloorivaba. Väetis sisaldab 12 % üldlämmastikku, millest on 7 % ammooniumlämmastikku (NH4-N) ja nitraatlämmastikku (NO3-N) 5 %. Fosforit sisaldab 8 % ja kaaliumit 16 %. Lisaks sisaldab väetis 3 % magneesiumit, 10% väävlit, 0,02 % boori, 0,06 % rauda ja 0,01 % tsinki.

Hoiustamine

Hoiustamine

Säilitada kuivas kohas temperatuuril +6…+35°C. Kaitsta päikese eest.

Esmaabi

Esmaabi ja ettevaatusabinõud

Hoida lastele ja loomadele kättesaamatus kohas. Hoiduda väetise sattumisest looduskeskkonda, veekogudesse. Kasutada vaid juhul kui on kindlaks tehtud vajadus. Mitte ületada soovitatud koguseid. Mitte alla neelata.nAllaneelamise korral pöörduda kohe arsti poole, näidata talle pakendit või etiketti. Vältida kokkupuudet naha ja silmadega. Silma sattumisel loputada viivitamata rohke veega ja pöörduda arsti poole. Nahale sattumisel pestanviivitamata rohke veega.