Võitluses talvise libedusega tuleb appi jää- ja lumesulataja!

27.12.2018

„Lumi tuli maha ja valgeks läks maa, kaks väikest hanepoega nüüd välja ei saa…“ Lumi tuleb alati ootamatult maha ning kui pole soovi olla nagu kaks hanepoega, kes välja ei saa, siis tasub võidelda talvise libedusega. Kui maha sajab kohev lumi, ei näe ohtu, mis varjab end lume all. Kõige kindlam viis, kuidas võidelda libedusega, on kasutada Heissner jää- ja lumesulatajat.

Jääsulataja on mugav alternatiiv tavalistele libeduse tõrjumise võtetele. Algselt oli Heissneri jääsulataja mõeldud tiigi jäässe aukude sulatamiseks, et talvisel ajal saaksid kalad hingata, kuid ta sobib imeliselt ka teedel jää sulatamiseks. Sulataja koosneb looduslikust kaltsiumkloriidist, veest ja aktivaatorist, mis on igati ohutu loodusele ning lemmikloomadele. Kaltsiumkloriidi baasil toodetud jääsulataja on tunduvalt efektiivsem, sest ta sulatab jääd 10 korda kiiremini kui naatriumkloriidi baasil.

Lumi ja jää hakkavad sulama tänu koostisosade reageerimisel tekkinud soojusele. Sulataja toimib temperatuuril kuni -50 oC, mis tagab toote mõju isegi väga külmal talvel. Kasutamisel tuleb arvestada sellega, et graanulid toimivad kuni 3 päeva peale puistamist. Peale vihma ja lumesadu tasub jääsulatajat uuesti puistata.

Jääsulataja kasutamisel on mitu eelist, mis teeb toote unikaalseks abivahendiks talvisel ajal. Tavaline sool jätab jalatsitele valgeid rante ning soolagraanuleid on kerge jalatsitega tuppa tuua. Kaltsiumkloriidi baasil toodetud Heissneri jääsulataja graanulhelbed on suured ega jää jalatsite talla külge. Lisaks ei jäta see soolarante jalanõudele. Graanulid ei kahjusta looduskivi, betooni, kivisillutist, asfalti ning on ohutu murule, taimedele ja isegi lemmikloomadele. Puidupindadel pole seda siiski soovitatav kasutada, kuna ta võib jätta laike.

Libedusest võib saada küllalt ebameeldiv üllatus, mis armastab varjata end lumekihi all. Kaltsiumkloriidi baasil toodetud Heissneri jääsulataja on mugav ja lihtne abiahend, mis võitleb jääga ega kahjusta loodust.

Vaata ka videot Nurgakivis, kus on reaalselt näha, kuidas toode toimib!