Tigude graanulid Detia 250g

Tootekood: 4001003802116

Saadavus: Laos 10+tk

Kogus:

-
+

5.50

22 €/kg

Põhiomadused

Bränd

Detia

Otstarve

Hävitav

Sihtgrupp

Teod

keskkonnaohtlik

Kirjeldus

Tigude graanulid Detia on peibutusainet sisaldav vahend tigude ja nälkjate hävitamiseks teraviljadel, salatil, suvi- ja talirapsil, kartulil, marjapõõsastel, maisil, ilutaimedel, karjamaadel, murul ning seemneviljaliste viljapuude aedades. Parimaid tulemusi saavutatakse, kui toodet kasutatakse vaikse ja niiske ilmaga, kui tigude ja nälkjate elutegevus on kõige aktiivsem. Metaldehüüdi toimel teod ja nälkjad kaotavad kehavedelikku, kuivavad ja surevad. Kui tigude ja nälkjate poolne kahjustamine jätkub, tuleb preparaadi kasutamist korrata.

Kasutamine

Kasutamine

Graanulid laotada ühtlaselt, kas mullale või kasvavale kultuurile, kasutades kas graanulkülvikut või käsitsilaotamist. Külvatavate kultuuride puhul saavutatakse parimaid tulemusi tigude tõrjel graanulite kasutamisega mõned päevad enne külvi. Alternatiivina võib graanuleid kasutada vahetult pärast külvamist. Tärganud või juba kasvavate kultuuride puhul tuleb graanuleid kasutada kohe kahjustuste ilmnemisel. Teraviljade ja rapsi puhul võib preparaadi panna mullale. Maksimaalne kasutuskordade arv on 2 korda hooajal, maksimaalne kogus 14kg/ha, minimaalne intervall 7-10 päeva. Toodet mitte kasutada enne tugevat vihma, sest see võib põhjustada liiga kiire graanulite lagunemist. Kasutamine lehtköögiviljadel liiga hilises arengufaasis võib põhjustada graanulite takerdumist lehestikku, mistõttu seda tuleb toidukultuuride puhul võimalusel vältida või sooritada erilise ettevaatusega.

Koostis ja toimeaine

Koostis ja toimeaine

Tigude graanulite toimeaine on metaldehüüd 50 g/kg.

Hoiustamine

Hoiustamine

Toodet hoida lastele ja loomadele kättesaamatus kohas. Hoida eemal toidust, joogist ja loomasöödast! Käitlemise ajal söömine, joomine ja suitsetamine keelatud. Preparaat anda üle ohtlike jäätmete käitlejale. Hoida kuivas, jahedas, hästi ventileeritud ja valguse eest kaitstud kohas, hermeetiliselt suletud originaalpakendis. Hoida temperatuuril vahemikus 0…+30 oC. Säilivusaeg on 2 aastat valmistamise kuupäevast.

Keskkonnaohutus

Keskkonnaohutus

Vältimaks ohtu inimesele ja keskkonnale tuleb järgida kasutusjuhendi nõudeid. Vältida taara ja tõrjevahendi jääkide sattumist veekogudesse.