Kaktusemuld sinine Matogard 1L

Tootekood: 4742014000053

Saadavus: Laos 10+tk

Kogus:

-
+

1.41

1.41 €/l

Põhiomadused

Bränd

Matogard

Liik

Muld

Otstarve

Toataimede kasvatamine

Sihtgrupp

Mullad kaktustele

Maht

1

Hoida laste eest

Kirjeldus

Kaktusemuld sinine Matogard on ideaalne muld kaktuste ja sukulentide ümberistutamiseks. Lisaks võib kasutada seemnete külviks. Muld sobib taimedele, mis vajavad väiksema toitainete sisaldusega ja nõrgalt happelist mulda (pH5,6-6,5), võib veel kasutada sammas-, siil-, kääbus-, viigi-, näsa-, lülikaktuste, aaloe, agaavi, piimalille, kalanhoe, karneegia ja turdlehe kasvatamiseks.

Kasutamine

Kasutamine

Kaktuseid istutatakse ümber keskmiselt iga kahe aasta järel. Vanemaid eksemplare võib mber istutada harvem (3-5a jooskul). Sobivaim aeg ümberistutamiseks on varakevad, võib istutada ka suvel kuni sügise alguseni. Juurte ümbert eemaldatakse lahtine osa vanast mullast. Poti põhja pannakse drenaazi(kergkruusa) kiht ning sellele kiht värsket mulda. Nüüd asetatakse taim potti ja lisatakse veel uut mulda äärtesse ning mullapalli peale.Väga vanadel kaktustel võib vahetada ainult mullapalli pindmist osa. Peale istutamist on soovitav kasta kaktusi ja sukulente alles 2-3 päeva pärast,et võimalikud juurtevigastused saaksid kuivada. Aeglase kasvuga kaktusetaimedele piisab potimullas olevaist toitainetest pikaks ajaks.

Koostis ja toimeaine

Koostis ja toimeaine

Muld sisaldab turvast 45%, liiva 30%, perliiti 20% ja komposti 5%.

Hoiustamine

Hoiustamine

Säilitada kuivas kohas temperatuuril +6…+35°C. Kaitsta päikese eest. Hoida lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas.