Dolomiitkriit Ca-19% Mg-5% 25kg

Saadavus: Laos 10+tk

Kogus:

-
+

12.80

0.512 €/kg

Põhiomadused

Liik

Granuleeritud väetis

Otstarve

Väetised köögiviljadele, Väetised suvelilledele, Väetised viljapuudele ja marjapõõsastele

Sihtgrupp

Väetised universaalsed

Hoida laste eest

Kahjulik ja ärritav

Kirjeldus

Dolomiitkriiti Ca-19% Mg-5% kasutatakse aianduses mineraalmulla ja kasvuturba neutraliseerimiseks. Dolomiidijahu lisamine vähendab mulla happesust ning pH tõuseb, misjärel paraneb taimetoitainete omastatavus kasvukeskkonnast. Mulda lisandub ka kaltsiumit ja magneesiumit.

Kasutamine

Kasutamine

Kasvuturba neutraliseerimiseks võetakse dolomiitkriiti 5- 8 kg/m3 turba kohta, sõltuvalt turba algsest pH-st. Enamik kultuurtaimi eelistab kasvukeskonnana pH vahemikku 5,5-6,5. Mulla põhilupjamiseks võetakse dolomiidijahu 60-100 kg/100 m2 kohta. Hilisemaks vajaliku pH taseme hoidmiseks on vaja 40-60 kg/100m2 kohta. Dolomiidijahu kasutusnormi täpsustamiseks on soovitav määrata eelnevalt turba pH.

Koostis ja toimeaine

Koostis ja toimeaine

Dolomiitkriit sisaldab 19 % kaltsiumit ja 5 % magneesiumit.

Hoiustamine

Hoiustamine

Säilitada kuivas kohas temperatuuril +6…+35°C. Kaitsta päikese eest.

Esmaabi

Esmaabi ja ettevaatusabinõud

Hoida lastele ja loomadele kättesaamatus kohas. Hoiduda väetise sattumisest looduskeskkonda, veekogudesse. Kasutada vaid juhul kui on kindlaks tehtud vajadus. Mitte ületada soovitatud koguseid. Mitte alla neelata.nAllaneelamise korral pöörduda kohe arsti poole, näidata talle pakendit või etiketti. Silma sattumisel loputada viivitamata rohke veega ja pöörduda arsti poole. Nahale sattumisel pesta rohke veega.