Geelväetised

5.11.2018

Geelväetised on uudne lähenemine toataimede väetamises. Oleme harjunud, et väetised on kas granuleeritud või vedelal kujul. Geelväetiste puhul on tegu väetisega, mille konsistents on tihedam kui vedelväetisel. Seega on ka geelväetist kergem kasutada ning kallamisel pritsib väetist vähem laiali. Geelväetistest võib rääkida kui pikaajalistest väetisest, kus taimedele vajalikud toitained vabanevad ja muutuvad kättesaadavaks järk-järgult.

Geelväetisi on kerge ja mugav kasutada. Tänu ergonoomilisele pudelile ja läbipaistvale korgile on väetist lihtne doseerida. Läbipaistval korgil on 3 taset, millega saab mõõta vajaliku koguse väetist vastavalt veehulgale.

Agrecoli sarja kõik geelväetised on väga hea lahustuvusega, kontsentreeritud ning sisaldavad rohkelt taimede lopsakaks kasvuks vajalikke mikro- ja makrotoitaineid. Geelväetisi saab kasutada isegi hüdropoonikas ehk vees kasvatamiseks.

Geelväetisel nagu iga teisel väetisel on kindel väetusnorm ja aeg. Märtsist kuni oktoobrini võib väetada kord nädalas, kuid talvisel perioodil (novembrist veebruarini) tohib kasutada vaid üks kord kuus. Noortaimede puhul on väetise kogus poole võrra väiksem. Kindlasti tuleb järgida soovitatavaid koguseid, sest üleväetamine võib taimi kõrvetada või isegi hävitada.

Agrecoli geelväetiste sarjas on hulgaliselt põnevaid väetisi. Valikus on nii klassikalisi väetisi kui ka spetsiifilisemaid, millel on kindel eesmärk, nagu seda on rauaväetis kloroosi vastu. Kloroos on selline taime vaegus, kus lehtedes olev klorofüll hakkab mingil põhjusel lagunema. Kloroos on kerge tulema, kui taimel on mingi probleem, ent tänu rauaväetisele saabki taimi turgutada.

Geelväetiste sarjas on nii universaalseid taimerühma väetisi kui ka kindla kultuuri väetisi. Taimerühma väetised on näiteks maitsetaimede, sõnajalgade, kaktuste, orhideede, okaspuude, tsitruseliste, potitaimede, roheliste toataimede, õitsvate ja rõdutaimede väetised. Kindlate kultuuride väetised on näiteks rooside, asaleade ja rododendronite, hortensiate, pelargoonide ning palmide ja tääkliiliate geelväetised.

Igal väetisel on oma unikaalne koostis. Väetiste retseptid on välja töötatud just taimede vajadusest lähtudes. Õitsvad taimed vajavad rohkem kaaliumit ja fosforit, kui samas rohelised potitaimed vajavad tunduvalt rohkem lämmastikku. Kaalium ja fosfor tagavad taime rikkalikku õitsemise, aga lämmastik on vajalik lopsakaks kasvuks ja lehemassiks. Hapulembesed taimed vajavad rohkem aineid, mis hoiavad mulla happelisena. Igal taimel on ka spetsiifiline mikro- ja makrotoitainete vajadus. Väetise valimisel tuleb pigem lähtuda taimest, siis on kindlam, et poti iludus saab õige väetise ja seega õige toidu.

Geelväetised muudavad väetamise meeldivaks ja lihtsaks tegevuseks. Agrecoli geelväetiste valik on üsna suur ning igale taimele on võimalik leida kõige sobilikum väetis.